Oprawy ze źródłem zasilania LED

Drugim źródłem zasilania w oprawach downlight są LED’y. Oprawy ledowe mają tę zaletę, że mogą być umieszczane na takich powierzchniach, na których jest bardzo mało miejsca.

Ponadto diody led się nie nagrzewają, tym samym nie dodając do pomieszczeń dodatkowych kresek na termometrze.

Jeśli diody led umieścimy w oprawie aluminiowej, to dodatkowo mamy radiator, który da więcej ciepła. Diody led to najbardziej energooszczędne źródło światła. Dlatego doskonale nadaje się do oświetlania dużych powierzchni jak np. hal produkcyjnych, hipermarketów czy też pomieszczeń biurowych.

Oprawa-LED-do-wbudowania-1_5W-230V-IP65-LICA-LED-J04A-szara-04684_7_1

Do niedawna nie było to najchętniej wybierane źródło światła przez pracodawców ze względu na koszt – ledy nie są tanie. Natomiast ze względu na energooszczędność oraz długość życia (nawet do 50 000 godzin pracy) stają się coraz bardziej uznawane i stosowane.

Oprawa-punktowa-1x50W-12V-IP20-NAVI-CTX-DT10-CM-matowy-chrom-02553_8_1

Jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne, to również można zastosować diody led, natomiast wtedy potrzebne będą oprawy te o zwiększonej szczelności IP. Takie oprawy można tez znacznie rzadziej czyścić, gdyż brud nie przenika tak łatwo do ich wnętrza. A co za tym idzie nadają się do zakładów przemysłowych, gdzie występuje zapylenie czy jest jest znacznie większa wilgotność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wyszukiwarka

Kategorie