W hermetycznym świecie opraw LED

Oświetlenie dużych powierzchni magazynowych, przemysłowych i produkcyjnych, to zwykle bardzo skomplikowane zadanie dla każdego właściciela obiektu ze względu na złożoność projektu i koszty inwestycji. Ilość przewodów, które będą w takiej instalacji jest zazwyczaj ogromna. Trzeba naprawdę mieć przemyślany projekt instalacji tak, by nie utknąć w gąszczu kabli.

Dlatego warto szukać nowych rozwiązań, jeśli takowe pojawiają się na rynku. Z propozycją idealnie dopasowującą się do tej grupy docelowej wyszła firma Lena Lighting ze swoimi nowoczesnymi oprawami hermetycznymi z ledami wewnątrz. To źródła światła dedykowane właśnie do wyżej opisanych miejsc, nie są polecane do warunków domowych. Po pierwsze mają bardzo mocno zwiększoną odporność na wilgoć, przedostawanie się pyłów oraz udary mechaniczne do 10J. Są wykonane z bardzo solidnych tworzyw jak np. ABS czy poliwęglan.

Jeśli chodzi o montaż, to nie mają sobie równych – w bardzo krótkim czasie można je podwiesić. Posiadają liczną gamę dodatków, które w zależności od specyfiki naszego budynku mogą być użyteczne, jak np. siatka ochronna. Co więcej oprawy hermetyczne CODAR RS LED charakteryzują się wysoką sprawnością – ponad 65%. Jednak ważne, by odpowiednio wykorzystywać mierniki elektryczne, które pomogą nam bezpiecznie pomierzyć wszelkie wartości przy instalacji opraw dopasowanych do odpowiedniego źródła światła.

Oprawa hermetyczna

Oprawy hermetyczne są dostępne na rynku oświetleniowym od ręki, gdyż większość producentów opraw i oświetlenia ma je już w swojej ofercie detalicznej i hurtowej.

Najnowszym produktem LEna Lighting, jeśli chodzi o oprawy CODAR RS LED to połączenie ich z tzw. światłem LED GO. Jest to najbardziej energooszczędna forma oświetlenia przemysłowego. Od 2013 można przestać zanieczyszczać środowisko i płacić ogromne pieniądze za zużycie energii przez zwykłe świetlówki, czy halogeny. Źródło światła LED GO, to gwarancja długiego życia – specyfikacja mówi o o ok. pięćdziesięciu tysiącach godzin. Do tego dla naszego oka, nie będzie różnicy, jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów. Do tego jeszcze może zdecydować się na barwę – zimną czy ciepłą.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wyszukiwarka

Kategorie