Musi być ciepło

Wszędzie, gdzie znajdują się żywe istoty, powinno być ciepło, gdy za oknem  temperatura nie rozpieszcza, wicher daje o sobie znać, pada deszcz czy sypie śniegiem. My wychowani w klimacie umiarkowanym, nie lubimy skrajności w żadną stronę.

Co ogrzać jest najłatwiej? Czym najlepiej palić? Ile to kosztuje? Na te pytania od lat stawiają sobie deweloperzy budujący nowe domy, wspólnoty mieszkaniowe, zarządcy nieruchomości oraz wszyscy właściciele domków jednorodzinnych, firm małych i dużych, fabryk, biurowców oraz wszystkich właścicieli miejsc, gdzie nietuzinkowych rozwiązań trzeba – jak w przypadku warsztatów samochodowych.

Dlaczego akurat warsztaty samochodowe są takim niecodziennym miejscem do ogrzewania? Otóż zwykle nie są to miejsca ani porządnie wykończone, jeśli chodzi o konstrukcję. Zwykle nie są to murowane pomieszczenia, ocieplone z zewnątrz, tylko wielkie blaszaki. Co więcej, często brama wjazdowa jest stale albo bardzo często otwarta – im zimniej na dworze, tym więcej zimnego powietrza wpada do środka. Czy zatem ratują się mechanicy? Jest jedno bardzo dobrze ogrzewające pomieszczenie urządzenie, jednak ogromnym minusem są koszty eksploatacji. To nagrzewnica.

Ceny zakupu zaczynają się od ok. 500-600 zł. Jednak te lepsze, bardziej oszczędne w użytkowaniu są droższe. Znana firma Grupa Topex posiada w swojej ofercie nagrzewnice. I taka oto Graphite to dedykowana nagrzewnica dla warsztatów, magazynów, hal.

Nagrzewnice mogą być tylko używane w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Są zasilane gazem propan-butan. W procesie spalania pobiera tlen z otoczenia. Produktem ubocznym jest para wodna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Wyszukiwarka

Kategorie